PARTIA DEMOKRATIKEPOLIFAKTIProgrami për shëndetësinë

6 Shkurt, 20210

Lulzim Basha, ndau programin e tij për shëndetësinë, përmes të cilit tha se Partia Demokratike synon t’i japë zgjidhje dy prej shqetësimeve kryesore me të cilat përballet ky sektor.“Njëra ka të bëjë me personelin shëndetësor dhe facilitetet shëndetësore dhe tjetra ka të bëjë sigurisht me atë që është në qendër të shëndetësisë me pacientin, me qytetarin që ka nevojë për shërbim.”
Paraja ndjek pacientin është edhe parimi i planit që ka shpalosur për shëndetësinë.

Lini një përgjigje

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *