Një koment

  • Shqiptarja

    $ s në$ s

    Më shumë para për biznesin e vogël dhe më pak taksa. Ky është objektivi i qeverisë i shpalosur edhe një herë këtë të martë nga Kryeministri Edi Rama teksa ju përgjigj akuzave të opozitës me shifra për rritjen ekonomike. Kreu i qeverisë tha se heqja e TVSH dhe e tatim-fitimit për biznesin e vogël është unikale në rajon. Në të njëjtën linjë ministrat e kabinetit Anila Denaj dhe Arben Ahmetaj kanë bërë publike shifrat e bizneseve, të taksave të vendosura dhe të punësimit duke i krahasuar me ato të qeverisjes së PD.
    https://shqiptarja.com/lajm/rama-zero-tatim-fitimi-per-biznesin-e-vogel-dhe-zero-tvsh-deri-ne-10-mln-leke-te-reja-xhiro

    Përgjigju

Lini një përgjigje

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *