Zgjedhjet – Basha: Kryesoj sondazhet, gati programi dhe ekipi më cilësor

15 Janar, 20210

Kryetari i PD Lulzim Basha, i ftuar në emisionin “Opinion”, u shpreh dhe një herë i bindur se opozita do jetë fituese në zgjedhjet e 25 prillit. Basha tha se sondazhet prej kohësh e nxjerrin fitues, ndërsa deklaroi se dje ka mbyllur dhe programin ekonomik, dhe ofertën që do iu japë shqiptarëve në zgjedhje. Basha tha se ai është kandidati i opozitës për kryeministër, ndërkohë që paralajmëroi kundërshtarin se pas zgjedhjeve, çdokush që ka abuzuar me fondet publike do të shkojë para ligjit. Zotim për anulimin e kontratave abuzive me oligarkët, dhe vendosje e taksës së sheshtë 9 për qind.
Taksa 9% do të jetë një nga masat e para.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *