Arsimi, Gruaja, RiniaPS 2021Mbyllja përfundimtare e praktikës së vjetër të klasave kolektive në zonat e largëta, nisur nga eksperienca e pandemisë

16 Mars, 20211

Besueshmëria:E pabesueshme


Referencat për vlerësimin
PBA 2021 – 2023
Arsyeja për vlerësim, sipas Metodologjisë
±
     Premtim pak i besueshëm, sepse nuk ka referencën e plotë, apo dhe të dhëna të plota për ta gjykuar zbatueshmërinë

Një koment

 • Eduart Gjokutaj

  $ s në$ s

  16.10.2021 – Partia Demokratike ka vijuar me denoncimet ndaj qeverisë lidhur me problemet që shqiptarët hasin me arsimin. Deputeti Luçiano Boçi, ka publikuar në rrjetet sociale denoncimin, që sipas tij në Leskovik 700 mln lekë investim për shkollën shkuan dëm pasi nxënësit vijojnë të jenë në klasa kolektive.
  “Klasat kolektive vazhdojnë të jenë gangrenë në arsimin tonë. Mungesa e strategjive, angazhimeve dhe paaftësia po i shtojnë ato çdo ditë. Kjo ka ndodhur dhe në një nga trevat më arsimdashëse në Kolonjë, njësinë administrative Leskovik. Në shkollën kryesore “Jani Vreto”, shtohen klasat kolektive. Megjithëse shkolla është e investuar, me klasa e hapësira, ngjan që ato 700 milion lekë të hedhura po shkojnë dëm”.
  Por krahas Boçit, një tjetër denoncim është bërë edhe nga deputetja ina Zhupa. Sipas Zhupës, godina e quajtur Eko Kampusi, një godinë e ndërtuar prej gati 3 vitesh ende nuk është vënë në funksion për të mirën e nxënësve të Sarandës.
  Deputetja demokrate shprehet se ndonëse investimet janë bërë prej 3 viteh sërish nxënësit janë të detyruar të bëjnë mësim me turne e për këtë fajëson qeverinë për keqmenaxhim.
  https://www.youtube.com/watch?v=mS0aSidGXmc

  Përgjigju

Lini një përgjigje

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar *